W rekordowej obsadzie!!!

Na wodach Jeziora Tarnobrzeskiego w minioną sobotę rozegrano regaty kajakarskie w ramach VII Otwartych Mistrzostw Podkarpacia o Puchar Marszałka Województwa.

Piękna złota jesień, słońce, temperatura + 25 stopni przyciągnęły na start ponad 120 zawodniczek i zawodników z 8 klubów. Chociaż były momenty, że wiatr i wysoka fala mocno dały się we znaki startującym. Poza naszą ekipą tradycyjnie na najważniejszych regatach w regionie zameldowali się reprezentanci: LTK Fala Lublin, KS Energetyka Gryfino i RKK Rzeszów – informuje prezes KK Jezioro Tarnobrzeg – Małgorzata Kwasek. Po raz pierwszy w tarnobrzeskich regatach udział wzięły kluby ze Śląskiego Związku Kajakowego tj. UKS Olimpijczyk Nowe Chechło, MOSM Tychy, UKS 4 Katowice i MKS Czechowice-Dziedzice.

Najczęściej punktującą ekipą okazali się gospodarze z KK Jezioro Tarnobrzeg sięgając po raz kolejny po puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego wyprzedzając na podium w rywalizacji drużynowej ekipy Fali Lublin i Energetyka Gryfino.

Cieszę się, że punktują coraz młodsi zawodnicy idąc w ślady swoich starszych koleżanek – mówi trener tarnobrzeskiego klubu – Piotr Kwasek. To były kapitalne zawody. W tym sezonie czeka nas jeszcze jeden start za tydzień.

W sumie na Jeziorze Tarnobrzeskim rozegrano 36 biegów w seriach eliminacyjnych i finałowych. Poza zmaganiami w kategoriach dzieci, mlodzików i juniorów młodszych (puchary dla najlepszych ufundował prezydent miasta) rywalizowali również mastersi, a w kajakach turystystycznych „rodzic+dziecko”.

Zarząd Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tegorocznych regat. W szczególności podziękowania kierujemy do: Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, Astro-Classic Tarnobrzeg, Firmy Biliński z Nowej Dęby, Fitness Authority z Gdańska oraz Video Event Serwice – Veslive.pl, która przeprowadziła relację bezpośrednią z zawodów.

Patronat honorowy nad mistrzostwami sprawowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego – Władysław Ortyl oraz Prezydent Tarnobrzega – Dariusz Bożek

Media o nas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *