Czechowice-Dziedzice CUP.

Pięć złotych, cztery srebrne i cztery brązowe. Taki dorobek medalowy uzyskali kajakarze Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg, na zawodach Czechowice-Dziedzice CUP, które odbyły się w miniona niedzielę – 4 września 2022 na czechowickim Kopalnioku.

Regaty przeprowadzone zostały we wszystkich kategoriach wiekowych, na dystansach równych 200 m. Mglista pogoda, niska temperatura, wczesna godzina i padający, poranny deszcz nie zniechęciły naszych zawodników do sięgnięcia po wysokie wygrane.

Medalowy maraton otworzył Adaś Dzierzkowski na „jedynce”, który po ciężkim boju stoczonym z kolegami z 8 innych klubów ostatecznie zajął trzecie miejsce. Kolejna była Aleksandra Ślęczka, która w kategorii K-1 zajęła również trzecie miejsce, a zostawiając rezerwę sił na osadę z Weronika Kukiełką w kategorii K-2 zdobyły złoto. Następnie dwie najmłodsze tarnobrzeskie kajakarki: Blanka Kukiełka i Aleksandra Stępień deklasując rywalki wywalczyły kolejno złoty i srebrny medal. Złoto dwukrotnie zawisło również na szyi Magdaleny Szczęsnej, w biegu K-1 oraz w osadzie K-2 – z Martyną Gruszczyńską nasze zawodniczki stworzyły silny duet i były bezkonkurencyjne. Umiejętnościami pochwalili się również nasi chłopcy: Vlad Grabar i Piotr Stępień, którzy w swoich kategoriach wiekowych na „jedynkach” zajęli drugie miejsca, Antek Kołodziej i Aleksy Krystek, którzy w osadzie K-2 uplasowali się na drugiej pozycji, oraz Jan Dzierzkowski, który pomimo lekkiej kontuzji barku zajął mocne, piąte miejsce.

Dużą atrakcją czechowickiej odsłony wydarzenia był bieg w kategorii K-4. Tutaj jako pierwsza linię mety przecięła nasza „czwóreczka” w składzie: Weronika Kukiełka, Aleksandra Ślęczka, Zuzanna Dul i Laura Strojnowska, a wypożyczona do zaprzyjaźnionego klubu czechowickiego Blanka Kukiełka w roli szlakowej pociągnęła osadę gospodarzy na trzecie miejsce.

Niewątpliwego smaczku dodaje fakt, iż wręczającą medale naszym kajakarzom była dwukrotna, brązowa medalistka Igrzysk Olimpijskich w Tokio – Justyna Iskrzycka.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom, a Jaśkowi życzymy rychłego powrotu do pełnej sprawności!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *