„Jesteśmy dobrze przygotowani, jesteśmy w formie i jest w nas wola walki”

Z zakończonych w niedzielę – 31 lipca 2022 roku Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, tarnobrzescy kajakarze wracają z 5 medalami.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych rozegrane zostały w miniony weekend  na torze regatowym Malta w Poznaniu. Do stolicy Wielkopolski przyjechali reprezentanci 63 klubów z całej Polski. Mocnym składem mógł pochwalić się Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg. Kajakarze, wystawiając 8 zawodników, którzy aż pięciokrotnie stając na podium wykazali się wspaniała formą i hartem ducha, uzyskali w klasyfikacji medalowej juniorów wysokie, 6 miejsce.

Zuzanna Błażejczak, w kategorii K-1 500 m. zdobyła srebrny medal. Swoją dominację na torze pokazała jednak dopiero na dystansach 1000 m. i 5000 m. zdobywając podwójny tytuł Mistrza Polski.

III miejsce i brązowy medal w kategorii K-1 3000 m. zawisł na szyi Otylii Błażejczak, która świetne przygotowanie pokazała również na krótkim dystansie – 500 m., zajmując 4 miejsce.

Brązowy medal zdobyła również tarnobrzeska osada Antoni Kołodziej i Aleksy Krystek w wyścigu K-2 na 5000 m. oraz 6 miejsce w sprincie na 500 m. Wspaniale spisali się też pozostali zawodnicy: Martyna Gruszczyńska i Jan Dzierzkowski zdobywając wysokie miejsca w finałach B.  Nasi młodzicy: Piotr Stępień w wyścigach na 2000 m. zajął 25 miejsce w finale czternastolatków, a ścigający się w barwach Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg Vlad Grabar był 13 w wyścigu trzynastolatków.

„Jesteśmy dobrze przygotowani, jesteśmy w formie i jest w nas wola walki. Bardzo cieszy mnie występ Zuzanny i Otylii, tym bardziej, że zapewnił im udział w imprezach międzynarodowych. Zuzanna będzie we wrześniu walczyć na mistrzostwach świata, a Otylia na Turnieju Nadziei Olimpijskich. Nasza osada, Antek i Aleks również pokazali, że są dobrze zgrani, że mogą być w czołówce.” – komentuje trener KKJT – Piotr Kwasek.  „Jestem również zadowolony z występu naszych pozostałych zawodników Piotrka i Vlada oraz Martyny i Jaśka, którzy wywalczyli wysokie miejsca w finale B. Forma jest już wypracowana. Teraz trzeba dokonać drobnych korekt, doskonalić tempo pływania i technikę. Pamiętajmy, że Mistrzostwa Polski to impreza na którą zjeżdża kilkadziesiąt klubów z całego kraju, tu jest prawdziwa walka, ostra rywalizacja.” – dodaje szkoleniowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *