Kolejne sukcesy tarnobrzeskich kajakarzy.

Zawodniczka Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg – Magdalena Szczęsna wraca z medalem Mistrzostw Polski.

85 Mistrzostwa Polski w Sprincie Kajakowym odbyły się w pierwszych dniach lipca 2022 roku. Na torze regatowym Brdyujscie w Bydgoszczy, rywalizowało 28 klubów w 33 konkurencjach. Swoją reprezentacje wystawił również Klub Kajakowy Jezioro Tarnobrzeg stawiając na swoja czołową zawodniczkę – Magdalenę Szczęsną.

Tarnobrzeska kajakarka rywalizowała w kategorii K-1 na czterech dystansach, zajmując kolejno: 8 miejsce w finale A na 200 m., 7 miejsce w finale B na 500 m., 5 miejsce w finale A na 1000m, oraz 3 miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski na dystansie 5000 m. potwierdzając tym samym świetną dyspozycje.
Wisienką na torcie okazuje się fakt, iż Magdalena Szczęsna rywalizowała z utytułowanymi już wielokrotnie olimpijkami i gwiazdami kajakarstwa, takimi jak: Marta Walczykiewicz, Anna Puławska, Karolina Naja czy Justyna Iskrzycka.

„Magda, w tym roku z uwagi na wiek, musiała przejść do wyższej kategorii. Z tego tez powodu była najmłodszym rocznikiem na mistrzostwach. Ale jak pokazała: najmłodsza nie znaczy najsłabsza.” –komentuje z uśmiechem trener Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg – Piotr Kwasek.

„Jestem bardzo zadowolony z jej występu. Magda to zawodnik, który lepiej czuje się w długich dystansach, co pokazują chociażby wyniki z tegorocznych Długodystansowych Mistrzostw Polski w Augustowie, gdzie udało się jej wywalczyć srebrny medal właśnie na 10 km. Mistrzostwa Polski to jedna z najważniejszych krajowych imprez, gdzie wyłaniani są najlepsi zawodnicy, którzy później mogą startować na imprezach międzynarodowych. Magda pokazała co potrafi. Musimy dopracować jeszcze kilka szczegółów, ale wydaje mi się, że jest na dobrej drodze, żeby wkrótce przejąć pałeczkę od swoich starszych, bardziej doświadczonych koleżanek.” – dodaje szkoleniowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *